Mana Coin Nedir ? Decentraland Nedir ?


Mana Coin Nedir ? Decentraland Nedir ?

Decentraland, kendisini kullanıcıların uygulama ve içerik üretmesine, deneyimlemesine ve bundan para kazanmasını sağlayan, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlamaktadır. Bu sanal dünyada, kullanıcılar üzerine inşa edebilecekleri , daha sonra gezinebilecekleri, ve para kazanabilecekleri araziler satın almaktadırlar.

%10 KOMISYON İNDİRİMİYLE GATE.IO ÜZERİNDEN MANA COIN ALABİLİRSİNİZ

MANA, madenciliği yapılan bir token'dır. MANAEthereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformudur. MANA, blokzincir projelerine yaptığı yaratıcı dokunuşlarla bilinen Ariel Meilich ve Esteban Ordano ortaklığında hayata geçirildi. Meilich platformun içerik ve tasarım kısmıyla ilgilenirken, Ordano teknolojik altyapısı üzerine çalışmalar yaptı.

MANA, sanat, oyun, eğlence dünyasına yönelik içerik üreticiler ve tasarımcılar için oluşturuldu. Her biri NFT ile temsil edilen 90601 adet LAND parselden oluşan ve 'Metaverse' adı verilen dünyanın içinde tüm üretimler yapılıyor. MANA token'lar bireysel kullanıcılar için satışa çıkarıldığından bu yana, LAND parsellerinin satışı durduruldu. Fakat parsel sahipleri, içinde dilediği gibi çalışmalarını sürdürüyorlar.

%10 KOMISYON İNDİRİMİYLE GATE.IO ÜZERİNDEN MANA COIN ALABİLİRSİNİZ

Decentraland'ı Benzersiz Kılan Nedir?

Decentraland, yeni bir sanatsal ortam, iş fırsatı veya eğlence kaynağı arayan içerik oluşturucular, işletmeler ve bireyler için tasarlanmıştır. 'Metaverse' olarak adlandırılan Decentraland oyun dünyası, her biri bir ERC-721 takas edilemez tokenla temsil edilen totalde 90.601 ayrı LAND parseline bölünmüştür. Her LAND tam olarak 16m x 16m (100 metrekare) boyutundadır ve Metaverse'de belirli bir koordinatta bulunabilmektedir.

LAND sahipleri arsalarını istedikleri gibi geliştirmekte özgür olsalar da Metaverse'nin çoğu genel olarak her biri farklı bir boyut ve temaya sahip birkaç bölgeye ayrılmıştır. Bu ilçeler, MANA tokenları için bireysel kitlesel satışlar yoluyla oluşturulmuştur ve bu ilçelerdeki LAND parsellerinin ticareti yapılamamaktadır. Ocak 2021 itibariyle, cyber punk temalı Aetheria, toplam 8.008 LAND'den oluşan en büyük bölge olarak bilinmektedir.

Decentraland, sayısı giderek artan projeler gibi yönetim kararları için merkezi olmayan bağımsız organizasyon (Decentralized Autonomous Organisation) yapısını kullanan projelerden biridir. MANA token sahipleri, politika güncellemeleri, yaklaşan LAND açık artırmalarının özellikleri ve Metaverse ile izin verilen içerik türlerini önererek ve oylayarak Decentraland dünyasının davranış yönünü kontrol etmektedir. Yaratıcı bir çıkış noktası olmanın yanı sıra, birçok Decentraland kullanıcısı şu anda LAND'lerini kiralama, reklam ve ücretli deneyimler yoluyla para kazanmaktadır. Aynı şekilde, diğer kullanıcılar Decentraland pazarında MANA tokenları için ürünler yaratıp satarak gelir elde etmektedir.

%10 KOMISYON İNDİRİMİYLE GATE.IO ÜZERİNDEN MANA COIN ALABİLİRSİNİZ


Bol Sıfırlı Coinler, NTF'ler, Metaverse Coinleri Hepsi, Gate.io'da. Sizde Diğer Borsalara Gelmeden Yatırımızı Herkesten Önce Yapın !