Instagram'a Alışveriş Özelliği Geliyor


Instagram'a Alışveriş Özelliği Geliyor

Son zamanlarda yaptığı değişikliklerle ilgiyi üzerine çeken Instagram, bu sefer kullanıcılarına uygulama üzerinden alışveriş yapmalarına imkan veren ve ürün satışını sağlan yeni özelliğini kullanıcılarına sundu.

Önce Windows 10 uygulamasını yayınlayan, ardından spam yorumlara karşı savaş açarak, yorumları kapat özelliğini hizmete sunan Instagram, en son canlı yayın özelliğinin geleceğini duyurmuştu.

Her geçen gün özelliklerini ve hizmet alanını genişleten uygulama, resmi blogları üzerinden yaptığı açıklamaya göre yakında Instagram üzerinden alışveriş yapılacak. Ürün satın alma ve ürün satışı konusunda da uygulanan mantık oldukça basit ve pratik.

Satışa sunulan ürünlerin sol alt bölümünde "Ürünleri görmek için hafifçe dokunun" butonu, yayındaki görselden ürün fiyatlarına ulaşmanızı sağlıyor. Eğer ürünü beğenirseniz, detaylı bilgilere ve satış sayfasına yönlendiriyor sizi uygulama.

Instagram'ın markalar için potansiyel müşteri bulma ve satış gerçekleştirme konusunda önemli mecralardan biri olduğunu kesin. Bu konuda sosyal medya kullanıcılarıda farklı görüşlere sahip. Bir kısım kullanıcı, bu uygulamanın sosyal medya ruhuna aykırı olduğunu düşünsede, bir kısım kullanıcı bunun kullanım rahatlığı hususunda ve özellikle hızlı alışveriş konusunda olumlu buluyor.