Dondurulmuş Maden Suyunun Faydaları

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya,  yüzü düzenli olarak maden suyuyla yıkayarak,  daha canlı ve genç bir cilde  sahip olunabileceği ve kırışıklıklara meydan okunabileceğinin altını çizdi.

MADEN SUYUNDA BOLCA SİLİSYUM VAR

Silisyum, vücudun gelişimi ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan 25 element arasından 3'üncü sırada yer almakta.  Mineral ve vitaminlerin vücut tarafından etkili şekilde emilmesi ve sindirilmesine destek olan silisyumun cilt sağlığı üzerindeki faydaları sayılamayacak kadar çok.  Kolajen ve elastin liflerini güçlendirerek, dokuların elastikiyetini sağlayan cilt dostu mineral, bu özelliğiyle cildi sıkılaştırıp, kırışıklıkları önleyen bir etkiye sahip. Maden suyunda bolca bulunan silisyumun etkileriyle sağlıklı bir gençlik elde etmek mümkün.

BUZ KALIBINDA DONDURARAK HER SABAH KULLANIN 

Maden suyu günlük cilt bakımında pratik bir yöntemle uygulanabilir. Maden suyunu buz kalıbında dondurun ve sabahları bu kalıplarla cildinizi temizleyin. Kısa süre sonra cildinizdeki canlılığı fark etmeye başlayacaksınız. Maden suyu, cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak, gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Vücudu ve cildi toksinlerden arındırarak rahatlayıcı bir etki yaratır.  İçerisinde bulunan silisyum sayesinde cildi güçlendirerek gözenekleri sıkılaştırır.  Sprey olarak kullanıldığında ciltte ferahlatıcı bir etki yaratır. Yüz kenarlarında gülmekten oluşan mimik çizgilerinin giderilmesine yardımcı olur.

İÇİNE LİMON SUYU EKLEYEBİLİRSİNİZ  

Satın aldığınız maden suyunun içerisinde nitrit ve amonyak olmamasına dikkat edin.

Maden suyunun içerisine limon suyu ekleyebilirsiniz. Ancak, marketlerde satılan limon aromalı maden suyundan kaçının. Meyveli ve aromalı maden sularını cilt bakımında kullanmayın.

Hassas kılcal damarlara sahip kişiler maden suyu buz kalıplarını yüzlerinde gezdirirken dikkatli olmalı. Yüze aşırı soğuk uygulamak kılcal damarları belirginleştirebilir.

 Maden suyu ile yüzünüzü temizlerken aşırı bir yanma oluyorsa, maden suyunu biraz bekletip gazını kaçırdıktan ılık olarak uygulayın.

Hassas ciltlerde nadiren de olsa alerjik reaksiyon gelişebiliyor. Kullanmadan önce bileğinizin içinde deneme yapın.

Mineral bakımından oldukça zengin olan maden suyu ile mineral içermeyen soda aynı şeyler değildir. Maden suyunun içerisinde karbondioksit gazı doğal olarak bulunurken, sodaya daha sonra ilave edilir. Satın alırken bu ayırıma dikkat edin.

Bol Sıfırlı Coinler, NTF'ler, Metaverse Coinleri Hepsi, Gate.io'da. Sizde Diğer Borsalara Gelmeden Yatırımızı Herkesten Önce Yapın !


Okunma: 261
Dondurulmuş Maden Suyu Maden Suyu Soda Cilt Sağlığı Silisyum