BitMart Nedir ?


BitMart Nedir ?

BitMart, kripto para meraklıları tarafından oluşturulan bir kripto ticaret platformudur. BitMart Vakfı'nın tüm dünyada ofisleri vardır ancak merkezi Cayman Adaları'nda bulunmaktadır. Ağ, spot ticaret, OTC ticareti, vadeli işlem sözleşmesi ticareti ve diğer dijital varlık hizmetleri sunar.

Ticaret platformu Rusça ve İngilizce dahil 6 dile çevrildi. Kolaylık sağlamak için resmi Android, iOS ve Mac OS uygulamaları da geliştirilmiştir.

BitMart Özellikleri

 1.  Ödeme yöntemleri: Çok çeşitli ödeme seçeneklerini kabul eder, Bitcoin'i kredi kartı, banka havalesi, hediye kartları, Paypal, nakit depozito vb. ile satın alabilirsiniz.
 2. Ücretler: Yapılan para yatırma işlemleri tamamen ücretsizdir. Para çekme ücretleri ise kripto paradan kripto paraya değişir ve genellikle blok zinciri koşullarına göre uyarlanır. Alım satım ücretleri hem yapıcılar hem de alıcılar için %0,25'tir
 3. Güvenlik: Hesap güvenliği seviyesini artırmak için ticaret platformuna iki aşamalı kullanıcı kimlik doğrulaması ve ticaret işlemleri için bir pin kodu eklendi.
 4.  Müşteri Desteği: Ortaya çıkan tüm sorular için, bu desteğe e-posta yoluyla veya Telegram'daki resmi sayfadan ulaşabilirsiniz. Platformda çevrimiçi sohbet henüz sağlanmadı.
 5.  Mobil Uygulama: BitMart, platformunu bir mobil uygulama olarak da sunmaktadır. Böylece, mobil cihazınız üzerinden hareket halindeyken BitMart'ta kripto ticareti yapmaya başlayabilirsiniz.

BitMart Ücretleri ve Limitleri

BitMart, alıcılar ve yapıcılar arasında ayrım yapmaz. Bunun yerine, her ikisinden de bağımsız olarak % 0,25'lik sabit ücret alıyorlar. İşlem ücretleri, işlem hacmi ve BitMart yerel tokenı BMX'in rezervleri temelinde de azaltılır.

Bu değişim, BTC'yi geri çektiğinizde 0.0005 BTC'lik bir para çekme ücreti alır. Bu ücret, sektör ortalamasından çok daha düşük. Bu nedenle BitMart, hem ticaret maliyetleri hem de para çekme maliyetleri açısından çok cazip bir fiyata sahiptir.

BitMart'ta Desteklenen Para Birimleri

BitMart Exchange, 50'den fazla para birimini destekler . Başlıca olanlardan bazıları şunlardır:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Ripple
 • Bitcoin Gold
 • Stellar
 • Chainlink
 • Uniswap
 • XRP
 • TRON

BitMart Token Nedir?

BitMart Token (BMX), BitMart değişimi için yerel tokendır. BitMart tarafından sağlanan bir ERC20 tokenıdır. BMX'te 1 milyar tokenlık kümülatif kapasite var. Bu ERC20 tokenı, ticaret veya işlem maliyeti indirimlerine kaydolmak için BitMart web sitesinde kullanılabilir.

BMX tokenları, BitMart Mission X Grup Listeleme Pazarı aracılığıyla işlem ücreti temettüleri kazanmak için de kullanılabilir. BMX tokenlarını tutmanın avantajları aşağıdaki gibidir:

 • BMX kullananlara işlem oranlarında %25 indirim sağlar.
 • BMX sahipleri ilanlara oy verebilir.

BitMart Mobil Uygulaması

BitMart tarafından sunulan yerel bir mobil uygulama da var. Böylece, akıllı telefonunuz aracılığıyla hareket halindeyken BitMart'ta kripto ticareti yapmaya başlayabilirsiniz.

BitMart'a Nasıl Kayıt Olunur?

Adım 1: Resmi Web Sitesine gidin. 'Kaydol' Seçeneği sekmesine tıklayın.

Adım 2: E-posta adresini veya telefon numarasını belirtin. Şimdi hesap için bir şifre belirleyin.

Adım 3: Ardından platformun kurallarını okuyun ve kabul edin.

Adım 4: 'Kayıt' düğmesine tıklayın.

Adım 5: Ardından, onay kodunu beklemeli, verileri özel bir alana girmeli ve böylece hesabı etkinleştirmelisiniz.

Adım 6: Doğrulama tamamlandıktan sonra, ticarete başlayabilirsiniz.

BitMart Parolası Nasıl Kurtarılır?

Oturum açma sayfasında, kayıtlı e-posta kimliğinizi yazın ve 'Parolamı Unuttum' Seçeneğine tıklayın. Şifrenizi sıfırlamak istediğinizi onayladığınızda, bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız. Bağlantıya tıklayın ve yeni bir şifre belirleyebilmelisiniz.

BitMart'ta Nasıl Para Çekilir?

Adım 1: Hesabınıza giriş yapın ve 'Bakiye' sekmesine gidin.

Adım 2: Şimdi çekilebilecek kripto para birimlerinin bir listesi açılacak.

Adım 3: Çekilecek para birimi ile aynı çizgide 'Para Çek' seçeneğine tıklamanız gerekir.

Adım 4: Çekilecek miktarı ve dekontun adresini belirtiniz.BitMart'a %10 İndirimle Üye Olmak İçin Tıklayın