The Suicide Squad 2 Fragman

The Suicide Squad 2 Fragman

James Gunn, öncelikle Suicide Squad 2'nun senaristi olması için işe alınmıştı. Gunn'ın yazdığı senaryoyu geliştirme aşamasında bulunan DC, yönetmen koltuğuna da onu oturtma kararı aldı. Suicide Squad 2 filmi John Ostrander'ın yaratıcısı olduğu çizgi romanlardan uyarlanacak. Filmin konusu ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadığı gibi oyuncu kadrosunda da kimlerin yer alacağı bilinmiyor. Özellikle Margot Robbie'nin Birds of Prey filmi ile ilgileneceği düşünüldüğü zaman, Suicide Squad 2'da yer alma ihtimalinin düştüğü söyleniliyor.

Filmde yer alma olasılığı bulunan isimler arasında Black Adam rolüyle Dwayne Johnson, Harley Quinn rolüyle Margot Robbie, Rick Flag rolüyle Joel Kinnaman, The Joker rolüyle Jared Leto, Katana rolüyle Karen Fukuhara bulunuyor. İlk filmde bu isimlerin yanı sıra Jai Courtney'in Captain Boomerang, Cara Delevingne'ın Enchantress, Adewale Akinnuoye-Agbaje'nin Killer Croc, Adam Beach'in Slipknot, Jay Hernandez'in El Diablo karakterleri yer alıyordu.

Warner'ın açıklamasına göre, 2021 yılının Ağustos ayında Suicide Squad 2'nun; Haziran ayında The Batman filminin izleyicileriyle buluşması planlanıyor. Ayrıca Joker vs. Harley adı verilen bir film daha geliştirme aşamasında bulunuyor.