Elisa Lam Kimdir ? Suç Mahalli: Cecil Hotel Fragmanı

Elisa Lam Kimdir ? Suç Mahalli: Cecil Hotel Fragmanı

Los Angeles'ın merkezinde seri katillere ev sahipliği yapan, zamansız ölümlerin adresi olan Cecil Hotel, birçok kişi tarafından şehrin en ölümcül oteli olarak biliniyor. Cecil'ın karanlık tarihindeki bu son bölüm, üniversite öğrencisi Elisa Lam'in gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Cecil Hotel kapılarını sizin için 10 Şubat'ta sadece Netflix'te açıyor.

Elisa Lam Olayı Nedir?

Tatil için gittiği ABD'nin Los Angeles kentinde iki haftadan uzun süre önce kaybolan 21 yaşındaki Kanadalı öğrenci Elisa Lam'in cesedi, önceki gece bir otelin çatısındaki su tankında bulundu. Korkunç olayı, Cecil Oteli'nde kalan müşterilerin suların akmadığı yönündeki şikâyetleri ortaya çıkardı.

Elisa Lam Nerede, Nasıl Bulundu

Şikayet üzerine yapılan araştırmada sorunun su tankının tıkanmasından kaynaklandığı anlaşıldı. Su tankı incelendiğinde ise genç bir kadın cesedi bulundu. İlk başta kimliği anlaşılamayan cesedin, hakkında iki haftadan uzun süredir kayıp ihbarı bulunan Kanadalı üniversite öğrencisi Elisa Lam'a ait olabileceğinden şüphelenen polis yetkilileri, sonunda bu öngörülerinde haklı çıktı.

Yapılan araştırma ve testler sonucu cesedin Lam'a ait olduğu anlaşıldı. Geçtiğimiz 27 Ocak'ta tatil için tek başına Kanada'dan California'ya giden genç kadının, son olarak Cecil Oteli çalışanları tarafından 31 Ocak'ta görüldüğü belirlendi. Olay yerine giden emniyet yetkilileri, su tankının girişinin çok dar olduğunu ve cesedi çıkarmak için uzun süre uğraştıklarını belirttiler. Polis sözcüsü Sara Fade, Elisa Lam'in 'bir oyun sırasında yanlışlıkla' tanka düşüp ölmüş olabileceğini, ancak bunun 'çok tuhaf bir kaza' olacağını söyledi.


Elisa Lam Asansör Videosu