Sandviç Panel Nedir ?


Sandviç Panel Nedir ?

Günümüzde inşaat sektörünün bir hayli gelişme göstermesi ile birlikte inşaat malzemelerinin de kendi aralarında farklılık gösterdiklerini bilmekteyiz. Her geçen gün biraz daha yeni ürünler üretilerek geliştirilmiş halleri ile en iyisi olmaya çalışmaktadır. Uzun ömürlü olanları, faydalarının çoğalmaları, garantili ürün olmaları ise ayrıcalıklarını belirlemektedir. Her markada ve her kriterlerde malzeme bulabilmek mümkündür. Bunlar arasında yer alan ve geliştikçe gelişen bir diğer ürün ise akıllarda Sandviç Panel Nedir? Sorusunu getirmektedir.

Şimdi açıklık getirerek anlatacak olursak bu malzeme daha çok dış cepheler için geliştirilmiş ve yanında da çatı aralarının kaplaması olarak kullanılmaktadır. Her iki yüzü de boyalı olacak şekilde galvanizli saç veya alüminyum levhalar arasına yerleştirilen muhtelif kalınlıkları olan bir takım sanayi ürünü olmaktadır. Endüstriyel yapılar için özel olarak tasarlanarak meydana getirilen malzeme, kompozit bir çatı ve dış cephe kaplaması olmaktadır. Aralara uygulanan poliüreten malzemesi sayesinde de birden fazla özelliği aynı anda sergileyebilme yeteneğine sahip olmaktadır. Örnek numunelerinde görebileceğimiz küçük kareler şeklinde hazırlanarak pazarlaması yapılan ürün, uygulaması yapılan alana hem ısı yalıtımı, hem ses yalıtımı, hem su, hem de yangına karşı dayanıklılık göstermektedir. İnşaat alanı uygulanırken en çok tercih edilen malzeme olarak karşımıza çıkmakta ve büyük karlar elde edilmesini sağlamaktadır. Yapının birçok alanda farklılık göstermesini ve kalitesinin artmasını da sağlar. Panellerin alt ve üst yüzeylerini kaplaması için üretilen boyalı metaller, ihtiyaç tespiti sonrasında farklı formlarda da üretilebilmektedir. Talebin ne yönde olduğu belirlendikten sonra üretim alanlarında daha rahat çalışmalar gösterebilir.

Hem bireysel hem de ticari alanlara baktığımız zaman üretici firmaları tarafından kolaylıkla temin edilebilecek bir malzemedir. Ebatları arasında değişkenlik göstermesi ile de fire vermeden malzeme tam bir şekilde alana uygulanabilir. Ürün miktarlarını ve kullanılacak alanın metre karesi hesaplanarak, kriter belirlenmesinden sonra özel üretimler yapılmaktadır. Söz konusu olan ve dünya genelinde kullanılan sandviç panel Dünya standartlarına göre ilk olarak 3,4 ve 5 hadveden oluştuğunu söyleyebiliriz. Projenin özellikleri belirlendikten sonrada hadvenin ölçüleri ve levhaların kalınlıkları belirlenmektedir. Yani alana göre kullanım sağlayan ve nitelikleri arttırılabilen bir malzemedir. Özellikle altını çizerek açıklamakta olduğumuz alt ve üst zemini oluşturan boyalı veya boyasız, metaller veya saçlar da kendi arasında değişebilmektedir. Boyalı olanlarında polyester, PVDF, poliüretan ve plastisöl gibi malzemelerde kullanılabilir. Dünya standartlarına en uygun boyası ise polyester boyadır diyebiliriz. Standart oluşundan ziyade bir de bu boya emsallerine göre en ekonomik olanı olarak bilinmektedir. Sadece yapının durumuna göre değil aynı zamanda inşa edilecek yapının bulunmuş olduğu coğrafik konuma göre de boya seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle de korozyon riski yüksek olan bölgelerde plastisöl ve PVDF kullanılmış olması daha uygun görülmektedir. Üretiminin kaliteli oluşu kadar malzemenin aynı özelliklerde monte edilmesi de önemli bulgular arasındadır. Çok fazla geliştirilmiş olması, seçenekleri arasında talebe göre tespitlerinin yapılabilmesi olumlu yönlerini yansıtmaktadır. Dört mevsime duyarlı olarak kullanılabilen, yapının daha kaliteli bir hale gelmesini sağlayabilen, daha sonradan oluşabilecek hataların önüne geçebilen faydalarının bulunduğunu da belirtebiliriz. Hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde oldukça yoğun bir şekilde kullanılmakta ve bilmeyenlere de tavsiye edilmektedir.

 

Özellikle çatı sistemleri için baktığımızda geliştirilebilecek en dayanıklı ve en kaliteli malzeme olduğunu gönül rahatlığı ile dile getirebiliriz. Uygulanmaya başlandığı andan itibaren hiçbir olumsuz tepki almadığı hatta daha sonrasında tadilata bile gerek duyulmadığı bilinmektedir. En güzel çatılara ve dış cephelere sahip olmak için bu malzemeyi tercih etmek doğru bir karar olabilir. Üretimine başlandığı andan itibaren büyük bir ilgi ile karşı karşıya kalması, satış değerlerinin daha da yükselmesine sebebiyet vermektedir. Sanayi malzemesi olarak inşaat uygulaması yapılıyor olması kalite standartlarını en zirveye taşımayı başarmıştır. Satın alacağınız ürünün özelliklerine göre ve alınacak miktarın boyutuna göre Sandviç Panel Fiyatları belirlenmekte ve uygulanmaktadır. Her ürün özelliği için aynı rakamı söylemek doğru olmaz. Ticarette inişler çıkışlar dalgalı olmasından dolayı nakit ve vadeli alımlar arasında da farklılıklar yaşandığı bilinmektedir. Hem çelik konsilüsyon dediğimiz normal çatı olarak kullanabilir, hem de çatı aralarındaki yaz ve kış özelliğini belirleyecek izolasyon malzemesi olarak da kullanabilirsiniz. Dış cephelerde de yoğun ilgiye sahip olmasından dolayı bakışlarınızı değiştirecek en özel haline bürünebilecektir. Montajı son derece kolay olmasından dolayı hazır olarak parçalar halinde üretilen paneller hızlı bir şekilde alana döşenebilir. İşçiliğin çok iyi olmasına ve panellerin düzgün yerleştirilmesine dikkat edildikten sonra ürünle ilgili bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Ürün üretici firması tarafından garantili bir şekilde satıldığı için özelliğini yitirme veya çabuk bozulma gibi sorunlarda teşkil etmeyecektir. Büyük paraların bağlanmasından dolayı paranızı çöpe atmadan uzun yıllar boyunca kullanılmasına şahit olabileceksiniz. Farklı açıklamalara ulaşabilmek ve detaylar hakkında bilgi alabilmek adına bizlerle irtibata geçebilir ve özel siparişlerinizi bizlere aktarabilirsiniz.