Feng Shui'ye Göre Odalar İçin 3 Adım


Feng Shui'ye Göre Odalar İçin 3 Adım

Odalarınızı toparlaken dikkat edeceğiniz bu 3 kural sayesinde evinizi daha sakin ve huzurlu bir ortam haline getirebilirsiniz.

1. Dağınıklığı Ortadan Kaldırın: Hepimizin bildiği gibi bir ev ne kadar temiz ve düzenliyse, kendimizi o kadar iyi hissederiz. Feng Shui' ye göre dağınıklık nedeniyle kendimizi kötü hissetmemizin sebebi dolaplardaki ve evdeki karmaşanın enerji akışını engellemesidir. Bu yüzden giysi dolaplarınızın içi de dahil, evinizin her noktasının sürekli bir düzen içinde olduğundan emin olun. Evdeki fazla ıvır zıvırdan kurtulabildiğiniz kadarından kurtulup, kalanları da kutular ve sepetler gibi kapalı alanlarda depolamaya çalışın.

2. Odaları Sık Sık Havalandırın: Özellikle çocuk odalarını sıkça havalandırmaya çalışın. Hava soğuk da olsa en azından birkaç dakikalığına camlarınızı açın. Eve giren taze hava, ev halkının enerjilerini düzenleyeceği için çok faydalıdır.

Evinizin havasını Feng Shui' ye uygun bir şekilde değiştirmek isterseniz, esansiyel yağlar, aromaterapi ve taze çiçeklerden de yararlanabilirsiniz. Canlı çiçeklerinizi yatak odanızda bulunduracaksanız, uyumadan önce odanızdan çıkarmanız çok daha iyidir. Onun içinde uyumadığınız zamanlarda kendi odanızda da çocuğunuzun odasında da bulundurabilirsiniz.

3. Doğru Renkleri Seçin: Evinizin genelinde, duvarlar ve mobilyalarda enerji akışına uygun, doğru renkleri seçtiğinizden emin olun. Renklerin üzerimizde çok büyük etkisi vardır. Özellikle çocuk odalarında tercih edeceğiniz renklerle çocuğunuzun kendini çok daha iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz.