2021'de Çıkacak Devam Filmleri


2021'de Çıkacak Devam Filmleri

Covid-19 salgını nedeniyle sinemaya gitmeyi özlediğimiz bir senenin son ayındayız. Salgın sebebiyle film çekimleri ve setler de ertelendi. Örneğin bu yıl, James Bond gecikmiş olabilir, ancak birçok süper kahraman yılın ilerleyen saatlerinde tekrar harekete geçecek.

2021'de sinemaseverleri neler bekliyor?

Tomb Raider 2 Uzun bir aranın ardından Tomb Raider 2021'nin Mart ayında hayranlarıyla buluşacak gibi görünüyor.

Jackass Movie , Paramount, 2000 yılında yayınlanmaya başlayan MTV dublör-şaka reality serisine dayanan dördüncü filmin Deadline'a göre 5 Mart 2021'de vizyona gireceğini duyurdu.

2 Nisan 2021'de yayınlanacak olan Fast And Furious 9, popüler Hızlı ve Öfkeli serisinin yeni bölümü olacak

Matrix 4, ünlü Matrix serisinin uzun zamandır beklenen 4. bölümü olacak. Lana Wachowski'nin yönettiği bu film, 18 yaşındaki The Matrix Reloaded filminin hikayesini devam ettirecek.

Venom: Let There Be Carnage, farklı Sony Marvel Evreninin ilk devamı. Andy Serkis tarafından yönetilen Venom devam filminin konusu şu anda bilinmiyor. Eleştirmenler tarafından kötü bir şekilde incelenmesine rağmen, Venom 856.1 Milyon Dolar hasılat yapan izleyiciler tarafından benimsendi.

Chris Pratt, 11 Haziran'da sinemaseverleri Jurassic World'e davet edecek. Colin Trevorrow'un yönettiği Jurassic World: Dominion, Jurassic World serisinin 3. filmi olacak.

Muhtemelen tarihin en çok beklenen animasyon devam filmi olan Looney Tunes basketbol topu filmi, sonunda Space Jam: A New Legacy ile ekranlara dönecek. NBA All-Star Michael Jordan'ın yerine üç kez NBA Şampiyonu LeBron James çıkıyor.

Jon Watts'ın yönettiği İsimsiz Örümcek Adam, Marvel Sinematik Evreni'ndeki 3. Örümcek Adam filmidir. Konu hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş olsa da film, kimliğini açığa çıkaran ve Mysterio'nun 'ölümü' için çerçevelenen Peter Parker'ı takip edecek.

Harry Potter sequel serisinin 3. bölümü, 12 Kasım 2021'de sinemalarda sihri geri getirecek. Filmin yönetmenliğini David Yates üstlenecek ve kadroda, Gellert Grindelwald rolünde Johnny Depp, Tina Goldstein rolünde Katherine Waterston, Credence rolünde Ezra Miller yer alıyor.

Pandora dünyası 10 yılı aşkın süreden sonra nihayet 17 Aralık 2021′de beyazperdeye dönecek. James Cameron'ın yönettiği uzun zamandır beklenen devam filmi, orijinal filmin tüm çekirdek karakterlerini geri getirecek. Oyuncular arasında Neytiri rolünde Oona Chaplin, Vin Diesel ve Jake Sully rolünde Sam Worthington yer alıyor. Konu ise şu anda bilinmiyor.

1992 yılında ilk filmi çıkan Candyman, orijinal üçlemesinin 1999 yılında sonlanmasına rağmen 2021 yılında 4. filmiyle geri dönecek. Korku, gerilim türündeki filmin ilk üçlemenin doğrudan devamı olduğu ve Tony Todd, Virginia Madsen, Vanessa Estelle Williams gibi isimlerin geri döneceği de bildirildi. İlk üçlemeyi izlemek daha vaktimiz var.

Millie Bobby Brown'ın da oynadığı Godzilla 2 filmi ve Brie Larson, Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson gibi isimlerin oynadığı Kong Skull Island filmlerini birleştiren Godzilla vs Kong filmi 21 Mayıs 2021'de vizyona girecek. Godzilla ve Kong'u karşı karşıya getirecek film için malesef ki çok heyecanlı değilim. Godzilla filmleri çok iyi filmler değildi fakat Kong, Godzilla'ya göre daha iyiydi. Eğer izlemek isterseniz Kong Skull Island'ı önerebilirim.

1986 yılında vizyona giren Top Gun filminin devam filmi Top Gun 2, 2 Temmuz 2021'de vizyona girecek. Bu kadar yıldan sonra bir devam filmi gelmesi çok ilginç. Tom Cruise, Miles Teller, Val Kilmer ve Jennifer Connelly isimlerini bir araya getiren filmin yönetmenliğini Joseph Kosinski; müzikleriniyse Hans Zimmer üstlenecek.

Harry Potter dünyasını tekrardan sinemada izlemenin verdiği heyecana rağmen filmleriyle malesef ki hayal kırıklığına uğradığımız seri Fantastic Beasts and Where To Find Them'in 3. filmi 12 Kasım 2021'de vizyona girecek.İkinci filmi ve özellikle de sonunda öğrendiğimiz gerçekle (Spoiler yazmıyorum) bizi hem şaşırtan hem de tartıştıran film umuyorum ki istediğimiz cevapları bize verir. Diğer 2 film gibi bu filmin de senaryosunu Steve Kloves'le birlikte J. K. Rowling üstleniyor.

Korkutmasa bile iyi bir film olan A Quiet Place'in devam filmi A Quite Place Part 2, 23 Nisan 2021'de vizyona girecek. 8 Mart 2020'de vizyona girmesi beklenen film pandemi yüzünden 1 yıldan fazla bir süre sonraya ertelendi. Senaristliğini, yönetmenliği ve baş rolünü de ilk filmde olduğu gibi John Krasinski üstelenecek. Fragman ilk filmin aksine daha hareketli, ailenin geçmişini de öğreneceğimiz ve daha sesli bir film olacağı izlenimini veriyor.

İlk Suicide Squad filmi DC'nin tartışmalı bir filmiydi ve bu tartışmalar da devam ediyor. Fakat ilk filmin yönetmeni David Ayer yerine getirilen James Gunn, Guardians of the Galaxy filmlerinin havasıyla benzeyen bir Suicide Squad filmini daha iyi yapacaktır. Suicide Squad 2, 4 Ağustos 2021'de vizyona girecek.